Opuncja figowa

opuncja figowa

Zastosowanie opuncji figowej jest dość szerokie. W Polsce ta roślina jest chętnie wykorzystywana od dawna. Niestety nie rośnie ona w naszym klimacie, jednakże można ją zamówić przez internet bądź kupić w sklepie stacjonarnym. Warto dowiedzieć się, dlaczego opuncja figowa jest chętnie wykorzystywana.

Opuncja figowa zastosowanie

Warto najpierw powiedzieć, że opuncja figowa nie rośnie w europejskim klimacie. Ta roślina rośnie naturalnie między innymi w Meksyku, skąd często jest sprowadzana. Okazuje się, że zawiera w sobie wiele cennych dla zdrowia właściwości. Z tego powodu wiele osób często ją stosuje. Co ciekawe, opuncja figowa jest gatunkiem jadalnego kaktusa. Rośnie ona w postaci krzewów bądź drzew, jednakże jej owoce, liście, a ponadto kwiaty są w pełni jadalne. W Polsce bardzo popularna jest opuncja figowa zastosowanie tej rośliny jest bardzo szerokie. Warto zaznaczyć, że ta roślina ze względu na swe prozdrowotne wartości odżywcze powinna się znajdować w ludzkiej diecie. Opuncja figowa wpływa pozytywnie nie tylko na ludzkie zdrowie, ale także na sylwetkę. Z tego powodu jest chętnie stosowana przez ludzi z całego świata. Warto dowiedzieć się, jakie jeszcze wartości posiada.

Czy warto kupować opuncję figową?

Warto najpierw powiedzieć, że opuncja figowa, która zwana jest też figą indyjską, rośnie naturalnie w Meksyku, lecz uprawiana jest również w krajach europejskich, zwłaszcza we Włoszech. Można ją zamówić przez internet bądź zakupić w wielu sklepach stacjonarnych. Co ciekawe, opuncja figowa ma blisko 150 odmian, choć bardzo dużo z nich jest obecnie zagrożona wyginięciem, co jest dość sporym kłopotem. Warto dodać, że była często stosowana przez Azteków. Indianie używali jej w celach leczniczych, a po dziś dzień jest wykorzystywana w fitoterapii. Trzeba wiedzieć o tym, że w zależności od gatunku opuncja może mieć formę krzewu bądź drzewa. Także w Polsce popularna jest opuncja figowa zastosowanie lecznicze tej rośliny jest bardzo szerokie. Z tego powodu jest ceniona również przez rodaków. Należy nadmienić, że opuncja figowa jest kaktusem. Ponadto ma spłaszczone pędy i jest pokryta woskowatą skórką oraz kolcami, które mają długość nawet dwóch centymetrów. Trzeba też wiedzieć, że jej owoc ma owalny bądź jajowaty kształt, z wyglądu przypomina jagodę. Oprócz tego nierzadko ma czerwoną, żółtą oraz pomarańczową barwę. Warto zaznaczyć, że owoc tej rośliny zawiera miąższ, w którym znajdują się nasiona o różnych kształtach – wiele z nich ma okrągły kształt, co jest bardzo istotne.